Ha a címben szereplő kérdésre egzakt választ próbálnék adni, annak 2 következménye lenne: vagy ostobának és nagyképűnek néznétek, vagy kapnék tőletek valami díjat a bizonyításért. Mivel egyikre sem vágyom, ezért inkább csak hangosan gondolkodom egyet. 🙂
Lesz értelme, megígérem…
Hogy lehet az, hogy a világ egyik legismertebb, dollármilliárdos üzletembere nem képes legyőzni a XX. század népbetegségét és belehal? Ez logikai érvekkel megközelítve csak azt jelentheti, hogy a rák valóban nem gyógyítható betegség és mindenki, aki ennek ellenkezőjéről próbálja meggyőzni az emberiséget, az sarlatán és hazudik. Én meg azt mondom, hogy vagy igen, vagy nem.
Évek óta tanulmányozom az egészség témakörét a test-lélek-szellem hármas egységét figyelembe véve. Mi kell ahhoz, hogy valaki egészséges legyen? Hogyan kell most cselekednem / gondolkodnom / vigyázni a testemre / lelkemre ahhoz, hogy a jövőben megfelelő módon működjön és biztosítsa számomra a minőségi életet? Minek köszönhető az, hogy 100 évvel ezelőtt minden 25. ember halt meg rákban, ma meg minden 3.? Ez brutális különbség! (Forrás: G. Edward Griffin: A világ rák nélkül c. könyve)
Távolról futok neki, ahogy szoktam, mert így lesz teljes a kép:
A test a lelkem temploma, tehát táplálékot, tápláló ételeket érdemes neki adni. Ez alap. Ép testben, ép lélek. Ha a testem telerakom génmanipulált szarokkal, agyongyógyszerezett – növekedést serkentő hormonokkal teli – húsokkal és vegyszerezett zöldségekkel és gyümölcsökkel, akkor az immunrendszeremet valószínűleg „túl fogom terhelni”. Edzésben lesz ugyan, de a rengeteg méreganyag egy részét nem fogja tudni kiszűrni. Főleg, ha nem iszom megfelelő mennyiségű vizet és időnként nem méregtelenítek. Aki egy kicsit is foglalkozott már a helyes táplálkozással, az mind tudja, hogy az ételnek az egyik legfontosabb tulajdonsága a származása és az, hogy lehetőleg legyen benne minél több élő tápanyag. Továbbá, ha dehidratált (=vízhiányos) a test, akkor szomjazik és nem működik jól. Lehet vegyesen táplálkozni, de a lényeg, hogy megbízható forrásból származó tiszta ételt egyél megfelelő mennyiségű víz bevitelével és időnként méregteleníts. Engedd a testednek, hogy megszabaduljon a szartól. Szó szerint. Ez az első lépés. (Kutatások alapján nem mindegy az sem, hogy mennyi savasító/lúgosító ételt eszel, vagyis az egyensúlyra érdemes ügyelni a vegyes táplálkozás kialakításánál!) Persze néha 1-1 tisztító feles nem árt. De csakis házi pálinka és abból is csak egy fél cent. Nem több. Egy picit ugyan savasít az alkohol, azt mondják, de üsse kavics. 🙂 Mosolygok tőle és a vidámság gyógyít. 🙂 A lényeg: tápanyag- és vidamindúsan érdemes táplálkozni, mert a skorbut (=C vitamin hiánynak köszönhető betegség) óta tudjuk, hogy hiánybetegségek igenis vannak.
A második lépés a mozgás. Ha sokat tanulsz és sokat olvasol, bizonyára észrevetted, hogy jobban működik az agyad. Ha a tévé előtt ülsz állandóan és hagyod, hogy állandóan „hipnózisban tartsanak”, akkor meg elbutulsz és egyre kevésbé fog érdekelni az, hogy pallérozd az elméd. A test ugyanilyen. Ha sokat mozogsz, akkor áramlik a vér a testedben, és pezsegni kezd benned az energia. Mivel atomi és kvark (=szubatomi, azaz atomi részecskék szintjénél mélyebb) szinten minden energia (ezt a tudósok mondják, nem én), ezért a mozgás az elsődleges eszközünk arra, hogy az energiát (és az életet) áramoltassuk önmagunkban. Ha nem mozogsz, nem várhatod el, hogy a tested élettel telinek érezze magát. (Jóllehet a mozgásnál is fontos, hogy energiát veszítesz vagy nyersz általa, a távol-keleti küzdősportokat pont azért tartják jónak a nyugati sportokkal szemben, mert azok által az ember energiát gyűjt. Jómagam is kipróbáltam már ezt azt, pl. tajcsi, jóga és valóban energiadús leszek tőle, szemben egy focimérkőzéssel, ami után ki vagyok dögölve teljesen.)
A harmadik és egyben legfontosabb lépés a tudatosság. Ez nem egy megfogható és tanítható dolog, ezt csak tanulni lehet úgy, hogy kérdéseket teszel fel és felismeréseid lesznek. A megfelelő táplálkozáson és mozgáson túl ugyanis nem azon múlik az egészséged, hogy mi történik veled az életed során, hanem az, hogy a veled történő eseményeket hogyan éled meg. Valakinek kihal az egész családja egy háborúban és elfogadja, feldolgozza, túléli és nem lesz egészségügyi következménye. Egy másik ember elveszíti az állását és daganatos beteg lesz, mert képtelen elengedni, megbocsájtani legbelül (pl. a főnökének) és folyamatosan bűntudatot vagy haragot érez, rágja magát és feszült. „Nem bírom lenyelni, nem bírom megemészteni, nem bírok megbocsájtani, haragszom rá, méreg van bennem és düh.” – ezt érzik sokan. Ha ez a helyzet, ez kinek rossz? Annak, akire irányul, vagy annak, aki megéli a nem bírom-ok sokaságát? Ha haragszom valakire, a harag bennem van, én érzem, tehát nekem rossz! Szerintem a lényeg az, hogy a veled történő eseményeket hogyan éled meg. Nem találok más logikai magyarázatot arra – az egyre inkább tápanyaghiányos és tömegtermelésben készült élelmiszerek fogyasztását leszámítva -, hogy a nyugati orvostudomány fejlődése mellett miért szaporodnak bizonyos betegségek, szinte ijesztő mértékben! (Most az oltáspropagandát azt lapozzuk, az más fejezet.)
Tovább megyek:
Dr. Masaru Emoto egy japán kutató, aki bebizonyította, hogy a víz reagál a gondolatokra. Ha szeretettel gondolsz a kísérletben lévő vízre, akkor gyönyörű lesz a víz kristályszerkezete, ha utálkozol és tele vagy haraggal, akkor meg zavaros lesz és ronda. Mivel az emberi test minimum 70%-a víz, ezért azt merem gondolni, hogy a gondolatainknak igen komoly köze van ahhoz, hogy mennyire van harmóniában a test-lélek-szellem egysége. Ha méreg van benned (mérges vagy) bármi miatt, akkor mérgezed magad! Benne van a nyelvünkben! Mi más lehetne a mérges melléknevünk etimológiai eredete? Persze ez csak egy logikus találgatás részemről… 🙂
Steve Jobs-ot a vérszerinti szülei örökbe adták. A kicsi Steve nem kellett nekik. Amikor Steve-nek ez kiderült, megjelent benne a bizonyítási vágy. „Nem szerettek, nem akartak de én be fogom bizonyítani, hogy vagyok valaki.” Annyira fájt neki az, hogy őt nem szerették (lemondtak róla) az igazi szülei, hogy folyamatos kisebbségi komplexussal küzdött emiatt. Létre akart hozni valamit, amiért csodálják. A szeretet hiányból fakadóan folyamatosan azt érezte, hogy „nem vagyok elég”. Ezért teremteni akart és be akart vonulni a történelembe. Ráadásul ezt betegesen deviáns (=szabályostól eltérő) viselkedés mellett tette.
Ryke Geerd Hamer egy üldözött német (belgyógyász és szülész-, nőgyógyász) orvos, aki az általa megalkotott Új Német Orvostudománnyal bebizonyította, hogy minden biológiai elváltozás egy bio-logikus törvényeken alapuló válaszreakció a szervezettől. Az Új Német Orvostudomány szerint minden egyes betegségnek megvan a lelki oka és pontosan meghatározható az elváltozás lefolyása. Dr. Hamer továbbá azt is bebizonyította több ezer esettanulmánnyal(!), hogy az azonos időben bekövetkező lelki konfliktusok ún. konstellációkat (=együttállásokat) hoznak létre az emberi agyban (mely CT felvételen látható!), és ezek képesek mániás/depressziós állapotot eredményezni. Ez most viccesen hangzik, de a legtöbb zseni valamilyen mániás konstellációban szenved. Elmezavarosak, mert a bio-logikus rendszerük ilyen állapotba hozza őket. Nézzétek meg a XX. század legnagyobb természettudósainak és művészeinek az életrajzát! Rengeteg közöttük az érzelmileg sérült ember! Tökéletes bizonyítéka annak, amit Dr. Hamer állít. Ez nem jelenti azt, hogy ezek az emberek betegek lennének! Egyszerűen csak az érzelmi konfliktusaik miatt újmedicinás szemszögből „konstelláltak”. Igazából az ilyen, ún. érzelmi konstellációban lévő embereknek köszönhet az emberiség rengeteg innovatív terméket, szolgáltatást és művészeti alkotást. Hogy miért üldözik akkor Hamert, ha ekkora zseni? Csak azért mert saját magát meggyógyította hererákból és több ezer esettanulmánnyal bizonyította, hogy a rák érzelmi konfliktusból fakadó bio-logikus elváltozás, amely konfliktust ha az ember felold, a rák eltűnik. Ez nagyon veszélyes információ a jelenlegi rákkutatás bizniszre nézve, valljuk be. Mint tudjuk, a világ egy üzleti vállalkozás. (A mérgezésből, sugárzásból fakadó rákos elváltozások nem ebbe a kategóriába tartoznak, de a rákbetegek között abból sokkal kevesebb van!)
Az észlelés biológiája sem állít mást. Ezt az új biológiát Dr. Bruce Lipton, amerikai sejtbiológus dolgozta ki. Ő kísérletekkel bizonyította azt, hogy ha máshogy reagálsz a környezetre, akkor más történik a testedben. Ha máshogy reagálsz a környezetre! Érted komám? 🙂 Nem leütöd a vitapartneredet, hanem átöleled és megköszönöd neki, hogy megosztja veled a véleményét. Hátha tanulsz belőle. 🙂 Nincsen tehát öröklött betegség, csak öröklődött gondolati minták, melyek tudatossággal megváltoztathatók. Generációs félelmeket, hiteket meg lehet változtatni ha valaki felteszi a megfelelő kérdéseket. Hiába volt egy családon belül több száz évig ugyanaz az elhalálozások oka, ezt a mintát ki lehet kapcsolni. Érdemes elolvasni az Édesvíz kiadó gondozásában megjelent Sejtek Mágiája – Tudat, a belső teremtő c. könyvét (letölthető innen), mert erről szól. Bruce Lipton munkája ráadásul azért is fontos, mert ma már mindent úgy közelítenek meg a hivatalos (=hatalom céljainak megfelelő) szervek, hogy egy elmélet elfogadásához tudományos bizonyítékok kellenek, ami azt jelenti, hogy laboratóriumi körülmények között meg kell tudni ismételni ugyanazzal az eredménnyel egy feltételezést. Bruce Lipton ezt megtette, csak ő nem állítja azt, hogy pusztító népbetegségeket meg tud gyógyítani, ezért békén hagyják. Íme egy rövid riport vele, amit nagyon érdemes megnézni:
Nem sokkal Steve Jobs halála után cikkezni kezdtek arról, hogy az Apple főnöke nagyon haragudott a Google-ra az Android mobil operációs rendszer miatt és el akarta azt pusztítani. Ezt mondta:
„Ha kell, utolsó haldokló leheletemet és az Apple bankban lévő negyvenmilliárd dollárjának minden centjét arra szánom, hogy ezt a jogtalanságot jóvátegyem.”
-(Forrás: az index.hu cikkéből, mely Walter Isaacson: Steve Jobs c. könyvéből származik.) Szerintetek volt problémája Steve-nek az elengedéssel? Többször hangsúlyozta, hogy ő teremteni akar és nem érdekli a pénz, mert nem akar a leggazdagabb halott lenni a temetőben. Mégsem volt képes elengedni azt, hogy egy karaoke (=másolásra alapuló) világban élünk, ahol minden jó ötletet lenyúlnak és azt továbbfejlesztve, átalakítva hoznak létre egy „újat”. Kérdés: Ha Steve Jobs úgysem a pénzért dolgozott, akkor meg miért volt olyan fájdalmas, hogy az iPhone és egyéb Apple termékek ötleteit lenyúlták? Nem attól csodálatos a világ, hogy mindenki hozzátehet valamit? Az emberiség tanul, fejlődik, átveszi az előző generációk és saját korának tudását, felfedezéseit és így megy előre. Ha meg valami jó dolgot kitalálsz, biztos, hogy le fognak másolni.
Steve egy nagyon okos pasi volt (egy bizonyos téren) és nem mellesleg a távol-keleti egészségtudatosságról is volt némi ismerete. De ez kevés. Nem az a lényeg ugyanis, hogy mit tudsz. Hanem az, hogy megfelelő tudásod van-e és mit vagy képes alkalmazni belőle. Az alkalmazott tudás segít át mindenen, ami akadály. Meg tudsz bocsájtani? El tudod engedni a fájdalmat? Át tudod ölelni a kudarcot? Meg tudod az életet minden fájdalmával is élni? Azzal is ha lenyúlják az ötletedet? (Az innovatív feltaláló elmék most könnyen letámadhatnak egy ilyen kérdésért, de ez nem változtat azon a tényen, hogy így működik a világ. Mindenki meg akar élni. Ha nem a saját ötletéből – mert az nincs – akkor majd máséból. Ennyi.)
A különböző rákbetegségekre egyébként rengeteg – főleg a tápanyaghiányt megszüntetni kívánó – táplálkozási terápia is létezik, mint pl. a Gerzson-terápia vagy a Robert O. Young (PH Csoda) vérlugosító terápiája is, vagy a B-17 vitamin kúra, de azokról most nem írok, mert az egy másik fejezetet érdemelne. Az azonban már bizonyos, mert rengeteg esettanulmány bizonyítja, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy az ember mit eszik, ha daganatos betegsége van. Leginkább azonban az nem mindegy, hogy hogyan gondolkozik. Én ebben hiszek. Nem akarom elvitatni a modern orvostudomány életmentő beavatkozásait sem (!), jóllehet a tünetek megszüntetése a legtöbbször nem hosszútávú megoldás. Egy betegségnél mindig az okokat kell megkeresni és azokra kell megoldást találni.
Steve Jobs esetében az történt, hogy bármilyen sikeres volt, bármennyi elismerést kapott, foggal-körömmel küzdött azért, hogy amit ő hozott létre, az csakis az övé lehessen. (Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a tengernyi Apple szabadalom!) A gyermekkorban meg nem kapott szeretetet állandóan kompenzálni akarta valamivel, leginkább pedig zseniális ötleteinek a birtoklásával akarta pótolni. Ha nem hiszed, végezz el egy Hellinger családállítást. Én azt hiszem, hogy ez az elmeműködés ölte meg őt. Ráadásul a hasnyálmirigy számos emésztőenzim előállításáért felelős, tehát a „nem bírom megemészteni!” folyamatosan megélt érzelmi konfliktusra tökéletes reakció a hasnyálmirigy daganatos elváltozása, amibe a volt Apple vezér belehalt.
Lehet, hogy tévedek, mert én is nagyon keveset tudok. Képzem magam, amennyire csak lehet, de csak egy apró pici pont vagyok. Igyekszem összekötni a pontokat és megtalálni a természet erejét, a természet logikáját a biológiai válaszreakciók mögött és mivel Steve Jobs halála kapcsán megjelentek bennem érzések és gondolatok, azt gondoltam, hogy megosztom őket.
Hogy mégis mi lehet Steve Jobs halálából a lecke számunkra? Talán csak annyi, hogy a legfontosabb nem a pénz, hanem az alázat. Lehet, hogy nem tudsz mindent és lehet, hogy nincs igazad. Ez mindig jusson eszedbe. És az is, hogy a tudatalattid ereje nagyobb, mint hinnéd. A félelmeidet és fájdalmaidat lehet, hogy ügyesen leplezed, de attól azok még vannak. Vagyis lehet, hogy Te vagy a legokosabb ember a világon, de ha nem tudod megtanulni kontrollálni az érzelmeidet, akkor veszíteni fogsz. Persze ezt csak annak alapján mondom, amit eddig az életem során megtanultam. De van egy olyan érzésem, hogy a felsorolt érvek között van logikai kapcsolat és nincsenek véletlenek. Szerintetek hogy van ez? Örülnék, ha megosztanátok a gondolataitokat!
Na, bedobom a mai felesemet. Egészségetekre! 🙂